Željezničar poražen, Zrinjski izbio na vrh tabele

Nogometaši Željezničara danas su poraženi od Krupe u gostima u okviru šestog kola Lige za prvaka BiH.

Strijelci za Krupu bili su Fajić u 31. i Marjanović 58. minuti. Ovim porazom Željezničar je sebi zakomplicirao situaciju u borbi za titulu, budući da su prepustili lidersku poziciju na tabeli Zrinjskom koji je današnjim trijumfom protiv Radnika 2:1 u gostima stekao tri boda prednosti.

Krupa se nalazi na petom mjestu, dok je Radnik posljednji.

6. RADNIK 28 10 8 10 27:31 38

Nogometaši Čelika na Bilinom polju odigrali su bez pobjednika u suretu s banjalučkim Borcem 1:1.

Gosti su prvi došli u vodstvo u 54. minuti preko Petra Kunića, koji je vješto iskoristio odbijenu loptu od golmana Dujkovića i plasirao je u mrežu. Predhodno je Veselinović snažnim udarcem s 25 metara pokušao da iznenadi golmana domaćih.

Do izjednačenja Čelik je došao u 65. minuti nakon što je Stevo Nikolić vješto iskoristio centaršut Anđušića skrenuo loptu u mrežu Borca.

Do kraja utakmice domćini su pokušali da preokrenu rezultat, ali njihovi napadi su bili neuspješni.

U drugom meču Lige za opstanak Mladost je u gostima savladala Vitez sa 2:1.

6. VITEZ 28 1 6 21 11:53 9

Nogometaši Olimpika savladali su danas na Otoci ekipu Slavena sa 3:0 u 23. kolu Prve lige Federacije.

Golove za ‘vukove’ postigli su Karić 3.’, Alešević 63.’, i Tatar u sudijskoj nadoknadi.

Ovom pobjedom Olimpik se izjednačio na čelu tabele sa Zvijezdom i Slogom, koja ima utakmicu manje.

Jedinstvo je na svom terenu bilo bolje od Bratstva 2:0, dok je gostujuću pobjedu upisala Bosna 2:1.

Zvijezda je na svom terenu bila bolja od Toška 2:0.