Sloboda bolja od GOŠK-a, Zrinjski od Radnika, Sarajevo od Krupe

U susretu 10. kola Premijer lige BiH, na Tušnju je ekipa Slobode pobijedila GOŠK iz Gabele rezultatom 2:0 (1:0).

Prvi put u ovom prvenstvu Tuzlaci su postigli gol u prvih 45 minuta, što je svojevrstan kuriozitet.

Strijelac je u sudijskom vremenu bio Said Husejinović, koji je iz „slobodnjaka“, sa oko 25 metara, postigao evrogol.

Sve do tada, utakmica je bila dosta „tvrda“ s malim brojem šansi za gol. Najbolju priliku domaći sastav imao je u 2. minuti, kada je golman gostiju Kozić spasio svoju mrežu nakon kornera i pokušaja stopera Ignjatovića.

U nastavku su Tuzlaci nastavili s napadima, a u 64. minuti postigli su drugi pogodak. Kombinirali su Husejinović i Vidović, koji je šutirao na gol, Kozić je odbio loptu na koju je natrčao Beganović, postigavši svoj premijerligaški prvijenac.

Ovaj igrač poslije je zamijenjen Terzićem, a na izlasku s terena publika ga je ispratila ovacijama.

Sloboda je petom prvenstvenom pobjedom i sa 17 bodova zadržala korak za vodećim ekipama.

Zanimljivo je da su Tuzlaci ekipa koja je primila najmanje golova u prvenstvu (4), ali su i po postignutim golovima (8) među manje ubojitim ekipama.