ODOVIĆ NEZADOVOLJAN: Željezničar i Krupa remizirali na Grbavici

Nogometaši Željezničara i Krupe odigrali su neriješeno 1:1 u posljednjoj utakmici sedmog kola Premijer lige BiH na stadionu Grbavica.

Strijelac gola za Željezničar bio je Sulejman Krpić u 7. minuti, dok je Elvir Koljić postigao pogodak za Krupu u 69. minuti.

Željezničar je veći dio susreta bio bolji tim sa mnogo više prilika, ali domaći na kraju vjerovatno mogu biti zadovoljni bodom, s obzirom na to da je Krupa u finišu propustila dvije stopostotne prilike za pobjedu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji domaćeg tima, koji je od početka krenuo ofanzivno ka golu Krupe. Prvu priliku Željezničar je imao u 5. minuti preko Zeca čiji udarac brani Kutić.

Dvije minute kasnije domaći su poveli. Zec je odlično uposlio Krpića koji je pobjegao svom čuvaru i sa desetak metara iskosa zatresao mrežu.

Novu priliku Zec je imao u 9. minuti, ali je njegov udarac s ivice šesnaesterca izblokiran, dok je dvije minute kasnije Bakrač, nakon kornera Čurjurića, pogodio prečku.

Prvu priliku gosti su imali u 17. minuti preko Crnova, koji je šutirao iz slobodnog udarca, ali u dobro postavljenog Kjosevskog.

Do kraja poluvremena Željezničar je imao blagu terensku inicijativu bez većih prilika, dok su gosti u posljednjoj minuti mogli do izjednačenja, ali je udarac Dujakovića krajnjim naporom odbranio Kjosevski.

Početak drugog poluvremena pripao je igračima Željezničara koji su od 51. do 58. minute imali tri dobre prilike preko Čurjurića, Blagojevića i Zeca, ali se rezultat nije mijenjao. Sa druge strane, uzvratio je Krpić koji glavom šutira pored gola. U 64. minuti Čurjurić je sa 25 metara pokušao da iznenadi golmana Krupe Kutića koji je odbranio njegov šut, kao i udarac Krpića dvije minute kasnije.

U jeku napada Željezničara gosti u 69. minuti izvode kontranapad i dolaze do izjednačenja. Milanović je prošao kroz sredinu i dobro uposlio Koljića, a najbolji strijelac Krupe sa desetak metara šalje loptu pored Kjosevskog u gol.

Gosti su mogli i do vodstva u 80. minuti. Vranješ je izgubio loptu na sredini terena, Milanović u ušao u šesnaesterac i uposlio Dujakovića koji šutira pod prečku, ali Kjosevski uspijeva sačuvati gol. Nekoliko minuta kasnije Koljić je istrčao kontranapad i uposlio usamljenog Crnova, koji promašuje prazan gol sa pet metara.

Željezničar je u sudijskoj nadoknadi imao još dvije šanse preko Zeca, čiji udarac je prvo obranio Kutić, a potom je pogodio i prečku.

Trener Krupe Branislav Krunić zadovoljan je igrom svog tima i rezultatom utakmice protiv Željezničara u kojoj je njegov tim odigrao neriješeno 1:1.

Krunić je kazao da su njegovi igrači mogli i do punog plijena, ali da je bod na Grbavici nešto što može da ga zadovolji.

– Mogu reći da je bila kvalitetna utakmica na dobrom terenu. Loše smo ušli u utakmicu, protivnik je vladao situacijom, a mi smo se tražili prvih pola sata. U drugom poluvremenu smo igrali kvalitetnije i zasluženo uzeli bod, mogli smo i tri ali sam zadovoljan – kazao je Krunić.

Trener Željezničara Milomir Odović nije zadovoljan rezultatom susreta s Krupom.

– Prvih pola sata bilo je korektno, onda smo počeli popuštati i imali smo puno problema. U drugom poluvremenu smo do gola odlično parirali, i prvi put kada smo popustili gosti su dali gol – kazao je Odović.

Priznao je da izmjene koje je napravio nisu opravdale očekivanja.

– Naravno, možda je i do mene, mislio sam da neki igrači mogu okrenuti stvari. Sada je situacija mnogo jasnija. Raduje me da je najmlađi igrač u veznoj liniji bio najkvalitetniji i najborbeniji, tako se bori za Željezničar. U veznoj liniji Blagojević i Čurjurić su izašli zbog umora i trebali su ih zamijeniti igrači s renomeom, ali… Jednostavno nisu zadovoljjili kad je najviše trebalo. No, u prvih pola sata morali smo riješiti utakmicu, stvarimo višak u napadu i ne napravimo ni šansu – istakao je Odović.

Susret na stadionu Grbavica, pred oko 3.000 gledatelja, sudio je Goran Paradžik iz Ljubuškog.