Košarkaši Zrinjskog prvaci BiH! (VIDEO)

Košarkaši Zrinjskog su u srijedu u gostima u Laktašima pobijedili Igokeu rezultatom 77:73 i na taj način došli do treće pobjede u finalnoj seriji čime su postali prvaci BiH.

Na taj način su svrgnuli Igokeu  trona koja je do sada osvojila pet uzastopnih titula prvaka BiH!

Nakon izjednačene prve četvrtine koja je završila minimalnom prednošću Igokee (19:18), domaći košarkaši su se sredinom drugog razdoblja igre odvojili na 12 razlike, no Zrinjski zahvaljujući dobroj završnici na odmor odlazi s prihvatljivih minus 5 (38:33).

Mostarci odlično otvaraju drugo poluvrijeme te serijom 8:0 prelaze u vodstvo (41:38), nakon čega se momčadi izmjenjuju u vodstvu.

Igokea je u posljednjih deset minuta ušla s prednošću 59:57, a neizvjesnost se nastavila i u tom razdoblju igre.

U posljednju minutu susreta Zrinjski je ušao s vodstvom 73:72. Igokea je promašila sljedeći napad, Marko Ramljak je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, na drugoj strani isto je učinio Dominic Artis, a Ramljak je tricom 8 sekundi prije kraja potvrdio pobjedu gostiju 77:73.

Aleksandar Sokolović odigrao je odličnu utakmicu za Zrinjski upisavši 21 poena i 7 asistencija, a Ramljak 19 poena i 7 skokova.

Na drugoj strani Artis je ubacio 15, a Robert Rikić 14 poena.

Ovo je prva titula prvaka BiH za mostarske Plemiće.