Jelić: Bilo je čudno igrati protiv svoje bivše ekipe

Nova sezona u Premijer Futsal ligi BiH polako se zahuktava, odigrana su tri kola. U velikom derbiju prvaka i osvajača Kupa BiH, opet je bio uspješniji sastav iz Mostara.

Na krilima novaka Bilala Jelića, Mostar SG je u svojoj dvorani nadigrao Centar 8:5.

Jelić, bivši igrač Centra, već je u prvom dijelu postigao hat trick, Mostar SG je vodio 5:1. U nastavku utakmice Centar je zaigrao nešto bolje i nakon gola Radmilovića iz slobodnog udaraca četiri minute prije kraja došao na dva gola zaostatka, ali bolje od toga nije mogao. Zanimljivo, oba sastava su utakmicu završila bez trenera odnosno službenih predstavnika. U prvom poluvremenu je isključen Amel Bajgorić predstavnik domaćina, u drugom dijelu trener gostiju Dženan Muminović.

– Pobijedili smo klub čiji sam dio bio četiri godine. U početku je bio malo čudan osjećaj, ali uvijek u svakoj prilici nastojim biti profesionalac i tako se ponašati, naglasio je Jelić koji je u Mostar stigao prije početka sezone.

– Svaki derbi je težak. Ozbiljno smo ušli u utakmicu, imali smo dobro otvaranje a te prve golove postigao sam upravo ja. Sreća me je pratila. Važna pobjeda za nas. Sada imamo pauzu, reprezentativne obveze u Poreču. Nakon toga se vraćam klupskim obavezama i utakmici protiv Brotnja. Čeka nas teška utakmica i puna dvorana, dodao je Jelić.

Nakon trećeg kola Zrinjski je jedina neporažena ekipa, na stopostotnom je učinku od tri pobjede iz tri utakmice. Do treće je Zrinjski stigao u Trebinju protiv Leotara (4:3), golovima Vedrana Marića, Ivana Ivankovića te dvostrukog strijelca Marina Šunjića. U prethodna dva kola Zrinjski je bio bolji od Seljaka 3:1 u Mostaru, odnosno Brotnja u gostima 4:2. U ostalim susretima bodove su dijelili Kaskada i Salines, bilo je 4:4, dok je Brotnjo u gostima nadigrao novaka Bele Anđele iz Brčkog (7:3). F. I.

Novi sustav natjecanja

Od ove sezone Premijer Futsal liga BiH igra se po novom sustavu. Natjecanje se odvija u dva dijela. U prvom se igra dvokružnim bod sustavom (9 + 9 = 18 kola), nakon čega slijedi doigravanje u kojem igra šest najbolje plasiranih klubova, na taj način da prvoplasirani i drugoplasirani klub ne igraju četvrtinu završnice, nego se izravno uključuju u poluzavršnicu, a trećeplasirani klub igra sa šestoplasiranim s pravom domaćinstva u prvoj i eventualnoj trećoj utakmici, dok četvrtoplasirani igra s petoplasiranim s pravom domaćinstva u prvoj i eventualnoj trećoj utakmici. Utakmice četvrtfinala  i polufinala igraju se na dvije, a finale na tri dobivene utakmice, s tim da se u slučaju neriješenog rezultata, u bilo kojoj pojedinačnoj utakmici, igraju produžeci dva puta po pet minuta, a ukoliko i tada bude neriješen rezultat, pobjednik se određuje izvođenjem kaznenih udaraca prema postupcima za dobivanje pobjednika utakmice, ili doigravanja iz Pravila igre za Futsal.