Dinamo i Crvena Zvezda u play-offu Lige prvaka

Dinamo je u play-offu Lige prvaka! Hrvatski prvak je nakon 2:0 iz prve utakmice i u uzvratu pobijedio kazahstansku Astanu. Jedini gol na Maksimiru zabio je Mario Gavranović u 74. minuti.

Dinamo će play-off Lige prvaka igrati protiv švicarskog prvaka Young Boysa, a prolaskom Astane osigurao je grupnu fazu Europa lige.

Prva utakmica igrat će se u Švicarskoj 22. kolovoza, a uzvrat je šest dana kasnije na Maksimiru.

U prvom poluvremenu Dinamo je u dva navrata imao dobre situacije pred suparničkim golom, no udarac Hajrovića s vrha kaznenog prostora u 18. minuti Erić je uspio skrenuti u korner, dok je Ademi iz dobre pozicije u 43. minuti sa sedam-osam metara loptu poslao na sjevernu tribinu Maksimira.

Gosti su u prvih 45 minuta stvorili samo jednu situaciju pred golom Zagorca, ali udarac Jange glavom s desetak metara prošao je pored gola.

Početak drugog poluvremena obilježio je Dinamov vratar Zagorac s dvije obrane kojima je spasio gol. Prvo je skinuo snažan udarac Henriqueza sa 16 metara, a zatim i fantastičan pokušaj Majevskog koji je išao pod samu gredu.

Za novu pobjedu i siguran prolazak dalje zabio je Gavranović, koji je ranije zamijenio Budimira, nakon sjajnog ubačaja Leovca s lijeve strane.

U sudačkoj nadoknadi je Astana zaprijetila, Kbananga je s više od 30 metara pogodio gredu.

Hrvatski prvak je već zaradio pet milijuna eura, a protiv Young Boysa će igrati za dodatnih deset milijuna i plasman među 32 najbolje momčadi Europe.

Nogometaši Crvene zvezde su nakon velike drame u Trnavi izbacili spartak. U Beogradu u prvom meču rezultat je bio 1:1, a i u revanšu je nakon 90 minuta bio isti rezultat nakon što su u 6. minuti Bakoš i u 7. Ben pogodili.

U produžecima Radonjić je postigao prelijep pogodak za pobjedu Zvezde rezultatom 2:1, a Godal je iz penala u 120+2. minuti imap priliku pogoditi za 2:2, ali je promašio penal. Točnije, pogodio je prečku.

Beograđani će se za plasman u grupnu fazu Lige prvaka boriti u dvoboju sa Salzburgom.

U play-off su prošli i ukrajinski Dynamo, bjeloruski BATE, grčki PAOK i AEK, portugalska Benfica, mađarski MOL Vidi, austrijski Salzburg i nizozemski Ajax.